England.jpg
Booking
- cały świat -
Górczyński / Palmer / Wiracki
Michał Górczyński
Sean Palmer
Tomasz Wiracki
William's Things - ©2018 Multikulti
Michał Górczyński
Sean Palmer
Tomek Wiracki
Sean Palmer
Tomek Wiracki
PL/UK             
England.jpg
Polska (Copy)_edited.jpg
  • Facebook - Biały Krąg
  • YouTube - Biały Krąg

„William's Things”, czyli Michał Górczyński, Sean Palmer i Tomasz Wiracki, w projekcie inspirowanym poezją Williama Blake'a, największego poety brytyjskiego romantyzmu, człowieka niezbywalnych humanistycznych zasad, o które walczył całe życie. 

Osoba Williama Blake'a przyciąga artystycznych nonkonformistów od lat, wystarczy wspomnieć Jima Jarmuscha i jego film "Truposz", lub Johna Zorna i jego płyty "A Vision In Blakelight" i "In Lambeth-Visions From The Walled Garden Of William Blake". Dzięki „William's Things” Górczyński, Palmer i Wiracki dołączają do ekskluzywnego klubu nosicieli wyjątkowej choroby, zwanej blake'ofilią. 

Rytuał dźwięku i trwania w zestawieniu z poezją Williama Blake'a przenosi słyszenie ku nieskończoności. Zapętlone dźwięki niczym strumień, las czy ptaki wprowadzają muzyka w określony stan, przenoszą go do miejsca poetyckiego aby w odłączeniu mógł tworzyć swoje nuty. Rzeczy – obrazy, które pozostawił nam William Blake są początkiem komunikacji z duchem wielkiego artysty. Tęsknota za innym czasem, czy to przeszłym czy przyszłym wyraża się w drżeniu tym samym, który w poezji jest zmianą litery a w muzyce początkiem i końcem dźwięku.