England.jpg
Booking
- cały świat -
Sutari
Sutari
Sutari
Sutari
Sutari
Sutari
Sutari
Sutari
Sutari
Sutari
Sutari
Sutari
PL            
  • Facebook - Biały Krąg
  • Biały Instagram Ikona
  • Bandcamp - Biały Krąg

S U T A R I to siła trzech kobiecych głosów i bogatej wyobraźni muzycznej. Kasia Kapela, Basia Songin, Zosia Zembrzuska Eksperymentują z brzmieniami, wplatając w śpiew różnorodne techniki wydobywania dźwięków, od mocnego ludowego Śpiewania po miękki słowiański blues, szept lub okrzyk inspirowany ptasim zawołaniem. Dopełniają to instrumenty, niekiedy wydobyte z domowych pieleszy, jak tarka, mikser kuchenny, klucze czy wanna wypełniona wodą. S U T A R I oznacza „współbrzmieć”.

Jesienią 2015 roku zespół zaprezentował swoją twórczość w ramach największych międzynarodowych targów muzyki świata WOMEX 2015, a kilka miesięcy później wystąpił na międzynarodowych targach Folk Alliance w Kansas City w Stanach Zjednoczonych. Grupa Sutari jako jeden z niewielu zespołów polskich i europejskich nagrała sesję muzyczną dla kultowego amerykańskiego radia KEXP.

 

Zespół zadebiutował w 2012 roku na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, zdobywając II nagrodę jury i nagrodę publiczności. Wkrótce potem został ogłoszony przez dziennikarzy specjalizujących się w muzyce etno/folk/world „Najciekawszym nowym zespołem roku 2012”. Zwyciężczynie 10. edycji „Battle of the Bands”, konkursu organizowanego przez jedno z największych wydawnictw z muzyką świata – World Music Network.

 

BASIA SONGIN śpiew, wilcze basy, bęben obręczowy, zabumba, instrumenty codzienne (woda, tarka kuchenna)

KASIA KAPELA śpiew, skrzypce, kankle, perkusjonalia, instrumenty codzienne (deska kuchenna, nóż)

ZOSIA ZEMBRZUSKA śpiew, skrzypce, zabumba, perkusjonalia, instrumenty codzienne (tarka, mikser kuchenny)