England.jpg
Booking
- Polska - 
Noisy Pots
Noisy Pots
Noisy Pots
Noisy Pots
Noisy Pots
Noisy Pots
Noisy Pots
Noisy Pots
Noisy Pots
Noisy Pots
Noisy Pots
Noisy Pots
Noisy Pots
CZ          
  • www
  • Facebook - Biały Krąg
  • LinkedIn - Biały Krąg
  • YouTube - Biały Krąg
  • SoundCloud - Biały Krąg

Pochodzący z czeskiej Pragi, zespół Noisy Pots objawił się na scenie muzycznej w 2014, proponując styl zwany “DIY kitchen electro”. Akustyczny dźwięk garnków, kubłów, puszek i innych cudów pochodzących z kuchni lub garażu, połączony z żywą grą na syntezatorach, wibrafonie, samplach i wokalu tworzą niezwykłą dzwiękową paletę. Ich koncerty są pełne spontanicznej energii i wpadających w ucho melodii.


Członkowie zespołu – Jakub Tengler i Michal Šupák mają różne muzyczne doświadczenia. Ich inspiracją sątakie zespoły jak Moderat, Totally Enormous Extinct Dinosaurs, Seekae, Com Truise oraz Stimming, a czasami w muzyce Noisy Pots słyszalny jest jazz i muzyka klasyczna.

 

Zespół, wcześniej grający jako trio z Emilem Machainem, wydał swój debiutancki album pt. „Home Alone” w 2014 r. Do dziś single “Runner”, “Gastronomy” oraz “Flowers” są często słyszalne w czeskim radio. Zespół grał na takich festiwalach, jak Colours of Ostrava (CZ), Donauinselfest (A), The Alternative Great Escape (UK), Trans Musicales de Rennes (FR), a także grał w klubach w Czechach, Holandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Wystąpił także w Szwajcarii podczas konferencji TEDx Basel w 2018 r. Od czasu do czasu pojawiają się w innych krajach europejskich jako muzycy uliczni i cieszą się innymi – dość spontanicznymi charakterami swoich wystepów. Te przypadkowe koncerty, które czasami kończą się szaloną uliczną imprezą, wciąż powiększają ich stale rosnącą rzeszę fanów.