Booking
- cały świat -
Madrugada
PL          
  • www
  • Facebook - Biały Krąg
  • YouTube - Biały Krąg

Madrugada czyli niepowtarzalna muzyczna fuzja polskiej muzyki ludowej z flamenco, elektroniką i jazzem. Jest to bez wątpienia pierwszy tego typu projekt muzyczny w Polsce. Zespół został nagrodzony podczas 27. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej Mikołajki Folkowe zdobywając wyróżnienie w konkursie Scena Otwarta za zjawiskową prezentację i trafną fuzję kulturową w 2017 roku.

Poprzez debiutancki album „Sombra" (hiszp. cień ), artyści pokazują piękno polskiej muzyki ludowej i niezwykłą energię płynącą z flamenco. Projekt ten buduje mosty między pozornie tylko odległymi światami i estetykami oraz zwraca uwagę na to, że warto sięgać do własnych korzeni i czerpać z nich inspiracje, jak również łączyć muzykę tradycyjną z nowymi trendami i stylistykami. Madrugada oznaczająca świt podkreśla, że dualizm jest motywem przewodnim płyty, ponieważ w projekcie łączą się dwa muzyczne światy i zawsze jest trochę światła i trochę cienia. Jest to zupełnie nowe, niebanalne połączenie które tworzy projekt unikatowym, posiadającym własne charakterystyczne brzmienie oraz przekaz.

Na płycie usłyszeć można współczesne opracowania niezwykle melodyjnych pieśni z Kurpiów, Lubelszczyzny czy Wielkopolski oraz szczególnie bliskie naszemu sercu autorskie kompozycje. Nie zabraknie zaskakujących połączeń gdzie rytmy radosnych hiszpańskich rumb, tangosów czy bulerías spotykają się z elektroniką, jazzem a nawet...polskim big bitem. Przejmujące, poważne pieśni cante jondo i biały śpiew zabrzmią obok elektronicznych beatów i tradycyjnych perkusjonaliów.

Członkowie zespołu:

Wiktoria Kwiatkowska - wokal, Iwona Skrzos - gitara, taniec, Maciej Wieżyński - gitara, Anika Kamińska - perkusjonalia, Kamila Olesińska - taniec, wokal, Michał Herman - gitara basowa, kontrabas.

Zastępstwo flet: Wojciech Jankowski

© 2019 Pro-dAction

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now