England.jpg
Booking
- cały świat -
Luiz Murá
Luiz Murá
Luiz Murá
Luiz Murá
Luiz Murá
Luiz Murá
Luiz Murá
Luiz Murá
Luiz Murá
Luiz Murá
Luiz Murá
Luiz Murá
Luiz Murá
Luiz Murá
Luiz Murá
Luiz Murá
Luiz Murá
BR            
250px_Brazylia.jpg
  • www
  • Facebook - Biały Krąg
  • Twitter - Biały Krąg
  • YouTube - Biały Krąg

Urodzony w rajskim mieście świecie Rio de Janeiro, Luiz zawsze był blisko muzyki. Wciąż słyszał sambę w barach i na ulicach wraz ze swoją wielokulturową rodziną. Jego jeden dziadek urodzony jest Japończykiem urodzonym w Peru, a drugi Portugalczykiem z Madery. Jedna babka jest z rodziny brazylijsko-japońskiej, a druga z rodziny brazylijsko-sycylijsko-kalabryjskiej. Mieszanie muzyki i kultur zaczęło się u Luiza jeszcze przed urodzinami.

Pierwszy kontakt z muzyką miał miejsce wśród rodziny i przyjaciół, jak zwykle, ale punktem zwrotnym były lata nastoletnie. Pojechał do Stanów Zjednoczonych, a dokładniej do Kansas, gdzie poznał muzykę bluegrass, jazz, country i rock. W tym okresie zrozumiał moc i osobowość brazylijskiej muzyki. W tłumie około 500 studentów z całego świata, w tym Francji, Malezji, Szwecji, Argentyny, Senegalu i Włoch, mógł się z nimi wszystkimi nawiązać porozumienie. Czuli się tak, jakby wszyscy byli ojcami, wujami lub kuzynami tej samej muzyki. Brazylijska muzyka okazała się mozaiką różnych kultur.

W 2001 r., po powrocie do Brazylii, ukończył 3 szkoły: wydział brazylijskiej gitary na "Universidade livre Tom Jobim", wydział gitary jazzowej na "Universidade Berklee Souza Lima" i kompozycję w "Faculdade Santa Marcelina". Po ukończeniu tych kierunków, w 2008 r. otrzymał "Premios Estimúlos Música", nagrodę dla młodych autorów piosenek i kompozytorów w São Paulo, aby nagrać swój pierwszy album, który został wydany przez wytwórnię Tratore, a jedna z jego piosenek pojawiła się na płycie "DVD multishow ao vivo singer Maria Gadú", która została wyemitowana w telewizji publicznej w 2010 roku.

Następnie w 2011 roku otrzymał zaproszenie do występu i nagrań w Szwecji z grupą jazzową Unit. To spowodowało, że nawiązał silną więź z rynkiem szwedzkim, wracając tam kilkakrotnie na kolejne koncerty i trasy. Tymczasem zakochał się w Barcelonie, wk tórej zamieszkał,  a dzięki jej wielokulturowej różnorodności, stworzył grupę MiraMundo.

W 2015 roku nagrał nowy album ze słynnym gitarzystą jazz-manouche ze Szwecji Gustavem Lundgrenem, i od tamtej pory koncertuje z Gustavem i MiraMundo.

Współpracował z wieloma ważnymi muzykami ze świata, by wymienić tylko Marię Gadú, Ubaldo Versolato, Luiza Guello, Sylvinho Mazzuca, Sebastiana Notiniego, Niclasa Höglinda, Kristoffera Johansona, Faelę, Ricardo Vogta, Hugo Coroñela czy Gustava Lundgrena.