Booking
- cały świat -
Luiz Murá
BR            
  • www
  • Facebook - Biały Krąg
  • Twitter - Biały Krąg
  • YouTube - Biały Krąg

Urodzony w rajskim mieście świecie Rio de Janeiro, Luiz zawsze był blisko muzyki. Wciąż słyszał sambę w barach i na ulicach wraz ze swoją wielokulturową rodziną. Jego jeden dziadek urodzony jest Japończykiem urodzonym w Peru, a drugi Portugalczykiem z Madery. Jedna babka jest z rodziny brazylijsko-japońskiej, a druga z rodziny brazylijsko-sycylijsko-kalabryjskiej. Mieszanie muzyki i kultur zaczęło się u Luiza jeszcze przed urodzinami.

Pierwszy kontakt z muzyką miał miejsce wśród rodziny i przyjaciół, jak zwykle, ale punktem zwrotnym były lata nastoletnie. Pojechał do Stanów Zjednoczonych, a dokładniej do Kansas, gdzie poznał muzykę bluegrass, jazz, country i rock. W tym okresie zrozumiał moc i osobowość brazylijskiej muzyki. W tłumie około 500 studentów z całego świata, w tym Francji, Malezji, Szwecji, Argentyny, Senegalu i Włoch, mógł się z nimi wszystkimi nawiązać porozumienie. Czuli się tak, jakby wszyscy byli ojcami, wujami lub kuzynami tej samej muzyki. Brazylijska muzyka okazała się mozaiką różnych kultur.

W 2001 r., po powrocie do Brazylii, ukończył 3 szkoły: wydział brazylijskiej gitary na "Universidade livre Tom Jobim", wydział gitary jazzowej na "Universidade Berklee Souza Lima" i kompozycję w "Faculdade Santa Marcelina". Po ukończeniu tych kierunków, w 2008 r. otrzymał "Premios Estimúlos Música", nagrodę dla młodych autorów piosenek i kompozytorów w São Paulo, aby nagrać swój pierwszy album, który został wydany przez wytwórnię Tratore, a jedna z jego piosenek pojawiła się na płycie "DVD multishow ao vivo singer Maria Gadú", która została wyemitowana w telewizji publicznej w 2010 roku.

Następnie w 2011 roku otrzymał zaproszenie do występu i nagrań w Szwecji z grupą jazzową Unit. To spowodowało, że nawiązał silną więź z rynkiem szwedzkim, wracając tam kilkakrotnie na kolejne koncerty i trasy. Tymczasem zakochał się w Barcelonie, wk tórej zamieszkał,  a dzięki jej wielokulturowej różnorodności, stworzył grupę MiraMundo.

W 2015 roku nagrał nowy album ze słynnym gitarzystą jazz-manouche ze Szwecji Gustavem Lundgrenem, i od tamtej pory koncertuje z Gustavem i MiraMundo.

Współpracował z wieloma ważnymi muzykami ze świata, by wymienić tylko Marię Gadú, Ubaldo Versolato, Luiza Guello, Sylvinho Mazzuca, Sebastiana Notiniego, Niclasa Höglinda, Kristoffera Johansona, Faelę, Ricardo Vogta, Hugo Coroñela czy Gustava Lundgrena.

© 2019 Pro-dAction

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now