Management
& booking
- cały świat - 
Francis Tuan
PL         
  • Facebook - Biały Krąg
  • Instagram - Biały Krąg
  • YouTube - Biały Krąg
  • Apple Music - Biały Krąg
  • Spotify - Biały Krąg
  • SoundCloud - Biały Krąg
  • Bandcamp - Biały Krąg

Francis Tuan to pseudonim Fryderyka Nguyena, który jest muzykiem o polsko-wietnamskich korzeniach. Francis kieruje się zasadą, że pewnych rzeczy nie da się zagrać na komputerze. Dlatego uprawia swoisty muzyczny recykling, grając na zakurzonych instrumentach z lat 60. i 70. oraz wietnamskich etnicznych cudach, by za ich pomocą tworzyć zupełnie nową muzykę, wykorzystując m.in. współczesną technikę loopowania. Dzięki temu piosenki, które śpiewa zawierają w sobie zarówno nutę nostalgii, jak i taneczny rytm, a retro brzmienia współegzystują w nich z elektroniką. W swoich utworach Francis Tuan poddaje refleksji zelektryfikowaną teraźniejszość i odnajduje w niej miejsce dla duszy.

Na początku 2017 roku ukazała się EP-ka Francisa Tuana "Poems", zawierająca muzyczne adaptacje wierszy anglojęzycznych poetów, takich jak E.E. Cummings czy William Blake. Nagrania z niej zostały gorąco przyjęte przez krytyków i dziennikarzy, czemu wyraz dali w recenzjach, m.in. w Szafie Muzycznej oraz Outrave. Utwór „I Thank You God for Most This Amazing” z niej pochodzący był bardzo często  granym utworem w polskich rozgłośniach radiowych.  Był także w Trójce ‘piosenką dnia’, pojawił się w notowaniu Listy Przebojów oraz został znalazł się w pierwszej 10 najlepszych utworów 2017 w końcoworocznym podsumowaniu Agnieszki Szydłowskiej. Teledysk do utworu można obejrzeć na YouTube, a prawie 98% pozytywnych reakcji  nie pozostawia  złudzeń, że się słuchaczom i widzom podoba.

Francis miał okazję dać już bardzo dużą ilośc koncertów, w tym m.in. na Spring Break Festival w Poznaniu, Open’er w Gdyni i Festiwalu FAMA w Świnoujściu, Halfway Festival w Białymstoku, Songwriters Festival w Opolu i wielu innych.

Latem 2019 ukazał się pierwszy singiel pt. 'Borders' zapowiadający deiutancką płytę, a pod koniec roku planowana jeste premiera kolejnego, pt. "First Mover".

We wrześniu 2019 z wielkim sukcesem wziął zaprezentował się w Orebro na festiwalu Live at Heart, którego owocem było m.in. zaproszenie do udzialu w Canadian Music Week w maju 2020.

 ​

Oprócz gry na gitarze i instrumentach klawiszowych wykorzystuje wietnamskie instrumenty đàn nguyệt i đàn tỳ bà, a na scenie towarzyszą mu:

Ajda Wyglądacz – gitara basowa, wokal

Paweł Drygas – perkusja, instrumenty perkusyjne, sampler

Gabrysia Cybuch - instr. klawiszowe.

© 2019 Pro-dAction

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now