England.jpg
Management
& booking
- cały świat - 
01 AS
08 AS
15 AS
09 AS
13 AS
14 AS
12 AS
10 AS
11 AS
06 AS
05 AS
04 AS
02 AS
03 AS
Francis Tuan
07 AS
Francis Tuan (fot. Magda Hrebecka)
Francis Tuan
Francis Tuan (fot. Łukasz Kaczmarek)
Francis Tuan
Francis Tuan
Francis Tuan
Francis Tuan
Paweł Drygas (Francis Tuan)
Francis Tuan
Francis Tuan
Francis Tuan
Francis Tuan
Francis Tuan
Francis Tuan
Andrzej Drygas (Francis Tuan)
Francis Tuan
Paweł Drygas (Francis Tuan)
Ajda Wyglądacz (Francis Tuan)
Francis Tuan
Francis Tuan
PL         
  • Facebook - Biały Krąg
  • Instagram - Biały Krąg
  • YouTube - Biały Krąg
  • Apple Music - Biały Krąg
  • Spotify - Biały Krąg
  • SoundCloud - Biały Krąg
  • Bandcamp - Biały Krąg

Piosenki Francisa Tuana przepełnione są pogodą ducha, ponieważ radość uznaje za najlepszy rodzaj buntu. Swoją muzyką zaprasza w podróż do innego świata, gdzie zatarły się niepotrzebne granice – również muzyczne. Tu gitarowy pop staje się tłem dla duchowych refleksji, taneczne utwory mają teksty inspirowane filozofią, a etniczne wietnamskie instrumenty współgrają z elektroniką. Słuchając muzyki Francisa, można przez chwilę wyobrazić sobie, że za oknem jest słonecznie, a ludzie żyją w zgodzie ze sobą i z naturą. Choć ta alternatywna rzeczywistość wydaje się nieco pokręcona, dla Francisa najważniejsze jest jedno – dobra melodia.

Francisowi towarzyszy zgrana ekipa muzycznych indywidualności. Paweł Drygas reżyseruje rytmy perkusyjne, Ajda Wyglądacz tańczy na basie, a Gabrysia Cybuch strzela syntezatorami. Wspólnie przekroczyli granice wielu sal koncertowych, klubów, festiwali oraz państw, występując np. w Szwecji (festiwal Live at Heart), w Niemczech (festiwal LiederLauschen am Rand).. Wystąpili m.in. na Open'er Festival, Halfway Festival, Slot Art Festival, Opole Songwriters Festival, zdobyli nagrodę na Fama Festival. W 2020 roku dostali zaproszenie na Canadian Music Week do Toronto oraz ponownie do Szwecji na Live at Heart, jednak COVID-19 uniemożliwił te występy. Z tych samych powodów nie mogli też skorzystać z zaproszenia na festiwal Summerfest w Milwaukee (USA) oraz Golden Melody Awards na Tajwanie. Z powodzeniem jednak udało się zagrać kilka koncertów on-line, transmitowanych np. na antenie Trójki lub w ramach projektów "Dachy Wrocławia", "Garage Show" (YouTube), a z zagranicznych Liverpool Sound City 2020. 

W dorobku fonograficznym Francis posiada ciepło przyjęty minialbum "Poems", który ukazał się w 2017 r., i który trafił na Listę Przebojów Trójki oraz wielu innych stacji radiowych, a na początku 2020 roku ukazał się jego debiutancki długogrający album "Let's Pretend" zawierający single "Borders" i "First Mover" (Nr 1 na liście Radia Afera). Utwór "Borders" znalazł się także palyliście kanadyjskiego CashBox Radio.

 ​

Oprócz gry na gitarze i instrumentach klawiszowych wykorzystuje wietnamskie instrumenty đàn nguyệt i đàn tỳ bà.

W 2020 roku Francis Tuan został wybrany przez międzynarodowe jury do programu INES Talent.